Mari̇lyn Monroe'nun Di̇yet ve Egzersi̇z Ruti̇ni̇

Mari̇lyn Monroe'nun Di̇yet ve Egzersi̇z Ruti̇ni̇

Chia tohumlarından ve spin derslerinden sıkıldıysanız, formda kalmak için Marilyn'i denemeye değer bulabilirsiniz.

Bütün internet sitelerinde 1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi gibi aşırı kısıtlayıcı ve sağlığa zararlı online diyet listeleri aramak, sağlıksız hızlı kilo verdiren diyetler yapmak yerine sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atarak zayıflamak istiyorum diyorsanız uygun diyet ücreti ile diyetisyenlerimizin sizin için hazırladığı diyet listelerini satın alın (Erteleme! Şimdi Zayıflamaya Başla!)

 

"Her gece oteli̇mi̇n yanındaki̇ markette durup bi̇r bi̇ftek, kuzu pi̇rzolası veya bi̇raz ci̇ğer alırım"

Kadınların meyve suyu detoksu, glütensiz yaşam ve Victoria Secret meleklerine uygun eğitim programları günlerinden önce nasıl bu kadar iyi durumda kaldığını hiç merak ettiniz mi? Eğer merak ettiyseniz, Marilyn Monroe size bu konuda biraz fikir verebilir. Pageant Dergisi'nin Eylül 1952 sayısında, yıldız, "How I Stay in Shape" başlıklı bir filmde dünyaya son derece garip diyetini açıkladı.

Kendi sözleriyle, o kadar sıkı olmayan egzersiz rutinini ve bir bardak ılık süte kırılan iki çiğ yumurtadan oluşan sıvı kahvaltısını anlatıyor. Bu, seyahat ederken bile sabah rutini haline gelmiş. Akşam yemeğinde asla dışarıda yemek yememiş. Şehirdeki en iyi restoranı tercih etmek yerine, otelin yakınındaki bir markette biftek, ciğer veya kuzu pirzolası için durur ve bunu elektrikli bir fırında pişirirmiş. Bir yandan çiğ havuç yermiş. Kendini şımartmak istediğinde, sonuç dondurmalı bir sundae imiş. "Sanırım, sadece gün içinde yemek yemem iyi bir şey, çünkü son aylarda akşam drama derslerimden eve dönerken, Will Wright'ın dondurma salonunda sıcak bir tatlı dondurma için mola verme alışkanlığım oldu. Normal diyetim neredeyse tamamen proteinli gıdalardan oluşmasaydı, kendime bu hoşgörüye izin veremeyeceğime eminim. "

Chia tohumlarından ve spin derslerinden sıkıldıysanız, formda kalmak için Marilyn'i denemeye değer bulabilirsiniz.

Hafi̇f Bi̇r Egzersi̇z

"Egzersiz. Her sabah dişlerimi fırçaladıktan, yüzümü yıkadıktan ve uykunun ilk derin kısmından kurtulduktan sonra yatağımın yanında yere uzanıyorum ve ilk egzersizime başlıyorum. Kartal duruşu pozisyonundan doğrudan başımın üzerindeki bir noktaya iki buçuk kiloluk ağırlıkların kaldırılmasından oluşan basit bir göğüs sıkılaştırma rutini. Bunu 15 kez yavaşça yapıyorum. Egzersizi kollarım başımın üzerinde olacak şekilde 15 kez daha tekrarlıyorum. Sonra kollarım yerden 45 derecelik açıyla yorulana kadar ağırlıklarımı daireler halinde hareket ettiriyorum. Radyodaki egzersiz yapan insanlar gibi ritmik olarak saymam; Kendimi sıkı kontrollü hissetmek zorunda kalsam egzersize dayanamazdım. "

Açıkçası, kendi vücudumu hiç bu kadar olağanüstü görmemiştim; yakın zamana kadar, nadiren bile hiç düşünmedim. Eskiden en büyük endişem, yeterince yemek yemekti. Şimdi çok yemek konusunda endişelenmeliyim. Hiç egzersiz yapmazdım. Şimdi her sabah en az 10 dakikamı küçük ağırlıklarla çalışarak geçiriyorum. Sıkı tutmak istediğim kaslar için kendi egzersizlerimi geliştirdim ve bunların benim için doğru olduğunu biliyorum çünkü egzersiz yaparken uygun kasları devreye soktuklarını hissedebiliyorum. "

Güneşten Korunma Daha İyi

"Spor. Özellikle açık hava sporlarını hiç önemsemedim ve teniste, yüzmede veya golfte üstün olma arzum yok. Bunları erkeklere bırakacağım. Kaliforniya'da büyük moda olmasına rağmen, güneşte bronzlaşmış cildin beyaz tenden daha çekici veya bu konuda daha sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Ben şahsen aşırı bir bronzluğa karşıyım çünkü her yerde sarışın hissetmeyi seviyorum. "

Doğası gereği, sanırım tembel bir mizacım var. İşleri telaşlı, gergin bir ortamda yapmaktan nefret ederim ve sabah yataktan kalkmam neredeyse imkansız. Tamamen boş zamanım olan tek günüm olan Pazar günü uyanmak için bazen iki saatimi harcıyorum, uyuşukluk her anında kendini hissettiriyor. Faaliyetlerime bağlı olarak, her gece beş ila on saat uyuyorum. Ekstra geniş tek kişilik yatakta uyuyorum ve üzerimde yaz ya da kış sadece ağır bir kuş tüyü yorgan kullanıyorum. Hiç pijama ya da tüyler ürpertici gecelikler giyemedim; uykumu bozuyorlar. "

Beslenme Rutini

"Kahvaltı. Yemek yeme alışkanlıklarımın kesinlikle tuhaf olduğu söylendi, ama öyle düşünmüyorum. Sabah duşumu almadan önce, otel odamda beklettiğim sıcak kapta bir fincan süt ısıtmaya başlıyorum. Ne zaman sıcak oluyor, işte o zaman süte iki yumurta kırıyorum, çatalla çırpıyorum ve giyinirken içiyorum. Bunu multivitamin hapla tamamlıyorum ve herhangi bir doktorun,acelesi olan çalışan bir kız için daha besleyici bir kahvaltı önerebileceğinden şüpheliyim 

Akşam yemeği. Evdeki yemeklerim şaşırtıcı derecede basit. Her gece otelimin yakınındaki markette duruyorum ve odamdaki elektrikli fırında pişirdiğim bir biftek, kuzu pirzola veya biraz ciğer alıyorum. Genelde etimle birlikte dört veya beş çiğ havuç yerim, hepsi bu. Ben yarı tavşan olmalıyım; çiğ havuçtan asla sıkılmam. "

 

Uzun Lafın Kısası 

 

Marilyn Monroe'nun Diyet ve Egzersiz Rutini

 

Marilyn Monroe'nun formda kalma rutini, sıradışı beslenme alışkanlıkları ve hafif egzersizlerden oluşuyordu. İşte Marilyn Monroe'nun diyet ve egzersiz rutini hakkında bilgiler:

 

Diyet:

 

Marilyn Monroe'nun kahvaltısı, bir fincan sütün içine iki çiğ yumurta kırılarak yapılan bir sıvı kahvaltıydı.

Akşam yemeğinde genellikle marketten aldığı biftek, kuzu pirzolası veya ciğer gibi proteinli yiyecekler tüketirdi.

Akşam yemeğiyle birlikte dört veya beş çiğ havuç yerdi.

Egzersiz:

 

Marilyn Monroe, sabahları yatağının yanında yere uzanarak egzersize başlardı.

İlk egzersizi, kartal duruşu pozisyonunda kollarını başının üzerinde tutarak iki buçuk kiloluk ağırlıkları kaldırmaktı. Bu egzersizi 15 kez tekrarlar ve ardından kollarını daireler halinde hareket ettirerek çalıştırırdı.

Marilyn Monroe, her sabah en az 10 dakikasını küçük ağırlıklarla çalışarak geçirirdi. Kendi egzersizlerini geliştirmiş ve doğru kasları çalıştırdığını hissettiğini belirtmiştir.

Güneşten Korunma:

 

Marilyn Monroe, güneşte bronzlaşmış cildin beyaz tenden daha çekici veya sağlıklı olduğunu düşünmezdi.

Aşırı bronzlaşmaya karşıydı ve beyaz tenini tercih ederdi.

Marilyn Monroe'nun diyet ve egzersiz rutini, onun kişisel tercihlerine dayanıyordu ve herkes için uygun olmayabilir. Sağlıklı ve dengeli beslenme, düzenli egzersiz ve güneşten korunma ise genel olarak iyi bir yaşam tarzıdır.

 

 

 

Yumurta, havuç, süt gibi sayısız sağlıklı gıda bulunmaktadır. Bu sağlıklı gıdaları birbirleriyle uyum içerisinde nasıl tüketmeniz gerektiği konusunda destek alabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için diyetisyenlerimiz tarafından sizin için hazırlanmış diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için uygun ücreti ile diyetisyenlerimiz tarafından sizin için hazırlanmış diyet listesi satın alın. (Erteleme! Şimdi Zayıflamaya Başla!)

 
Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın