Isagenix Diyet İncelemesi: Kilo Kaybını Destekler Mi?

Isagenix Diyet İncelemesi: Kilo Kaybını Destekler Mi?

Isagenix kilo kaybı sistemi, fazla kiloları hızlı bir şekilde kaybetmek için popüler bir yöntemdir. Kilo kaybına yardımcı olsa da, bu programı takip etmek için birçok düşüş vardır.

Diyet Asistan Puanı: 5 üzerinden 2.75


Isagenix diyeti popüler bir yemek yerine kilo verme programıdır. Hızla kilo vermek isteyen dünya çapındaki müşteriler tarafından kullanılmaktadır.

Isagenix sistemi “sağlıklı kilo verme için çığır açan bir yol” olduğunu iddia etse de, birçok sağlık uzmanı bu ürünün sağlıklı olmadığını  iddia ediyor.

Bu makalede, nasıl çalıştığı, ne yiyeceği, neyin önlenmesi gerektiği ve kilo vermenin güvenli bir yolu mu yoksa sadece başka bir fad ( moda ) diyeti mi dahil olmak üzere Isagenix diyeti gözden geçirilecektir.

DERECELENDİRME PUANI DAĞILIMI

 • Toplam Puan: 2.75
 • Hızlı kilo kaybı: 4
 • Uzun süreli kilo kaybı: 2
 • Takip etmesi kolay: 4
 • Beslenme kalitesi: 1

ALT HATTI: Isagenix diyeti doğru yapılırsa kilo kaybına neden olur. Bununla birlikte, neredeyse tamamen ilave şeker oranı yüksek işlenmiş ve hazır ambalajlı gıdalardan oluşur. İyi bir kısa vadeli çözüm olabilir, ancak iyi bir uzun vadeli yatırım olmayabilir.

Isagenix Diyetine Genel Bakış


Isagenix, takviyeleri ve kişisel ürünleri satan çok seviyeli bir pazarlama şirketi olan Isagenix International tarafından üretilen bir yemek yerine kilo verme sistemidir.

Isagenix diyeti, Isagenix web sitesi üzerinden satılan tonikler, atıştırmalıklar ve takviyelerden oluşur.

En popüler programları 30 günlük bir kilo verme sistemi ve dokuz günlük bir kilo verme sistemi içerir.

30 günlük başlangıç ​​paketi aşağıdakilerin bir yolu olarak tanıtılır:

 • Diyetisyenleri “tutarlı kilo kaybı yaşamaya” yönlendirin
 • “Sağlıksız yiyecek isteklerini karşılayın”
 • “Vücudun doğal detoksifikasyon sistemini destekle”
 • “Kas tonusunu iyileştir”

Neler Dahil?


30 günlük sistem şunları içerir:

 • Isalean Sallar: 240 kalori ve 24 gram protein içeren peynir altı suyu ve süt proteini bazlı yemek yerine yapılan sallar (diğer birçok içerikle birlikte).
 • Ionix Supreme: Kas iyileşmesini hızlandırmak, “netliği ve odağı desteklemek” ve “vücudun sistemlerini normalleştirmek” için kullanılan tatlandırıcılar, vitaminler ve adaptojenlerin bir karışımını içeren bir tonik.
 • Yaşam İçin Temizleyin: “Vücudun detoksifikasyon sistemini beslemek” ve “inatçı yağları ortadan kaldırmak” için iddia edilen tatlandırıcıların, vitaminlerin ve bitkilerin sıvı bir karışımı.
 • Isagenix Snacks: Tatlandırıcılar, süt bazlı protein ve diğer bileşenlerden yapılmış çiğneme, aromalı tabletler.
 • Doğal Hızlandırıcı: Diyetisyenlerin “metabolizmayı hızlandırmasına ve yağ yakmasına” yardımcı olması gereken vitamin ve bitki karışımını içeren kapsüller.
 • Hidrat Çubukları: Tatlandırıcılar, elektrolitler ve daha fazla vitamin içeren suya karışması gereken bir toz.
 • IsaFlush: Sindirimi iyileştirmek ve “sağlıklı bir bağırsağı desteklemek” için bir tür magnezyum ve ot karışımı içeren bir ek.

Her iki sistem de alerjisi veya diyet kısıtlaması olanlar için süt içermeyen seçeneklerle gelir.


O nasıl çalışır?


Plan, çalkalama günlerinden ve temizleme günlerinden oluşur.

Çalkalama günlerinde, diyetisyenler günde iki öğün yerini Isalean salları ile değiştirir. Üçüncü yemek için 400-600 kalori içeren “sağlıklı” bir yemek seçmeleri önerilir.

Sallama günlerinde, diyetisyenler ayrıca Isagenix takviyeleri (IsaFlush ve Natural Accelerator dahil) alır ve Isagenix onaylı atıştırmalıkları günde iki kez seçebilir.

Haftada bir veya iki gün, diyetisyenlerin temiz bir gün tamamlamaları teşvik edilir.

Temiz günlerde, diyetisyenler yemeklerden uzak durur ve bunun yerine Yaşam için Cleanse dört porsiyon, az miktarda meyve ve IsaDelight Chocolates gibi Isagenix onaylı atıştırmalıklar tüketir.

Temiz günler, aralıklı bir oruç , diyetçilerin oruç dönemleri (kalori alımını kısıtlayan) ve yemek yeme arasında geçiş yaptığı bir beslenme şekli olarak kabul edilir .

Diyetisyenler 30 günlük planlarını tamamladıktan sonra, Isagenix onları aynı sistemi 30 gün daha başlatmaya veya Enerji Sistemi veya Performans sistemi gibi başka bir Isagenix sistemini denemeye teşvik eder.

ÖZET: Isagenix kilo verme sistemi, yemek yerine yapılan sarsıntılar, takviyeler, tonikler ve atıştırmalıklardan oluşan 30 günlük bir programdır. Kilo kaybını teşvik etmek için oruç tekniklerini kullanan her hafta bir veya iki “temiz” gün içerir.

Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir mi?


Isagenix diyetinin en büyük ilgisi, hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilmesidir .

Bunun nedeni diyetin kalorileri kısıtlaması ve porsiyon kontrollü sallar ve atıştırmalıklar şeklinde tükettiğiniz şeyleri kesinlikle kontrol etmesidir.

İster yemek yerine yapılan sarsıntıları ister bütün yiyecekleri yiyin, kalori açığı yaratırsanız, kilo kaybedersiniz.

Isagenix web sitesi, planın gerçekten kilo kaybına yol açtığını gösteren birkaç çalışmadan bahsediyor. Ancak, tüm bu çalışmaların Isagenix tarafından finanse edildiğine dikkat edilmelidir.

54 kadında yapılan bir araştırma, kalori kısıtlı Isagenix yemek planını izleyen ve haftada bir gün aralıklı açlık (temizlik günü) tamamlayanların, 8 hafta sonra kalp-sağlıklı bir diyet uygulayan kadınlardan daha fazla kilo verdiğini ve daha fazla yağ kaybı yaşadığını buldu.

Bununla birlikte, Isagenix yemeklerini tüketen kadınlara kalori kısıtlı, önceden paylaştırılmış yemekler verilirken, kalp-sağlıklı beslenmeyi izleyen kadınlar almamıştır.

Ayrıca, Isagenix planını takip eden kadınlar, diyete kalp sağlığı diyeti grubundaki kadınlardan daha fazla bağlı olduğunu bildirmiştir (1 ).

Çalışma, her iki grubun porsiyon kontrollü gıdalarda aynı miktarda kalori alacak şekilde tasarlanmış olsaydı, kilo kaybı sonuçları muhtemelen aynı olurdu.

Genel olarak, kalori kısıtlaması kilo kaybını teşvik eder - bundan şüphe yoktur (2, 3, 4 ).

Ayrıca aralıklı oruç tutmanın kilo kaybına yol açtığını gösteren iyi bir araştırma vardır (5, 6, 7).

Tipik bir Isagenix yemek planı, çalkalama günlerinde 1.200-1.500 kalori ve temizleme günlerinde sadece birkaç yüz kalori arasında değişebilir. Bu nedenle, fazla kalori tüketmekten Isagenix gibi kalori kısıtlamalı bir plana giden insanlar için kilo kaybı kaçınılmazdır.

Bununla birlikte, aynı şey kalori kısıtlı, tam gıda diyetine geçmek için de söylenebilir.

ÖZET: Isagenix, kalori kısıtlaması ve aralıklı oruç, birçok çalışmada etkili olduğu kanıtlanmış iki kilo kaybı müdahalesi kullanmaktadır. Ancak, programın kendisi ile ilgili araştırmalar sınırlıdır.

Ön Bölümlü ve Kullanışlı


Kilo kaybı dışında, Isagenix planını takip etmenin başka faydaları da vardır.

Kalori ve Porsiyon Kontrollü


Birçok kişi , porsiyon boyutlarında yemek ve atıştırmalıkların kontrol edilmesi ile mücadele eder . Büyük porsiyonlar seçmek veya saniyeler boyunca geri gitmek zamanla kilo almaya yol açabilir.

Isagenix gibi önceden hazırlanmış bir yemek planını izlemek, bazı insanlar için aşırı yeme isteğini azaltmaya yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, Isagenix sistemini takip eden diyetçilerin hala günde bir kez sağlıklı, porsiyon kontrollü bir yemek seçmeleri gerekiyor.

Bu, bazı diyetisyenler için, özellikle diğer öğünlerde düşük kalorili sarsıntı tüketmekten acıkıyorlarsa zor olabilir.

Dahası, planı takip etmeyi bırakıp normal bir şekilde yemeye devam ederseniz, 30 gün boyunca kısıtlandıktan sonra kendi yiyeceklerinizi seçme özgürlüğü aşırı yeme yol açabilir.

Bu yüzden yaşam tarzınıza uygun, sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde yemek yemeyi öğrenmek çok önemlidir.

Isagenix Planı Uygun


Isagenix sistemi, yoğun yaşam tarzları için uygun olan kapınıza kadar teslim edilir.

Isagenix ürünlerinin hazır ambalajlı, porsiyon kontrollü tasarımı, diyet yapanlara zaman kazandırabilir ve yemek seçimini kolaylaştırır.

Bununla birlikte, gıda ile sağlıklı bir ilişki kurmak ve vücudu neyin beslediğini öğrenmek için farklı gıdalarla yemek pişirmek ve denemek önemlidir.

Yaşam boyu sağlıklı alışkanlıklar oluşturmaya çalışırken, sallamak ve işlenmiş atıştırmalıklara güvenmek iyi bir seçim değildir.

ÖZET: Isagenix sistemi uygun ve porsiyon kontrollüdür, bu da sınırlı zamanı olan bazı diyetisyenler için yararlı olabilir. Bununla birlikte, hala sağlıklı alışkanlıklar oluşturmalısınız

Isagenix Diyetinin Olası Düşüşleri


Isagenix sistemi uygun olmasına ve kilo kaybına neden olabilse de, bu planda da bazı önemli düşüşler vardır.

Isagenix Ürünleri Şekerde Yüksek


Isagenix kilo verme sistemine dahil olan hemen hemen her üründe, ilk beş bileşen olarak listelenen tatlandırıcılar vardır.

Dahası, ürünlerin çoğu , çok fazla yediğinizde zararlı olabilecek basit bir şeker olan fruktoz ile tatlandırılır (8 , 9 ).

Sallanan bir günde, Isagenix planını takip eden bir kişi sadece Isagenix ürünlerinden 38 gram (yaklaşık 10 çay kaşığı) ilave şeker tüketir.

Optimum sağlığı teşvik etmek için eklenen şekerler minimumda tutulmalıdır.


Çok Seviyeli Pazarlama ve Akran Sağlığı Danışmanlığı Tehlikeli Olabilir


Isagenix çok seviyeli pazarlama kullanıyor, yani ürünlerini satmak ve pazarlamak için müşterilere güveniyorlar.

Isagenix “iştirakçileri” genellikle Isagenix ürünlerini hızla kilo vermenin bir yolunu arayan meslektaşlarına satan eski müşterilerdir.

Bununla birlikte, bu iş ortakları, genellikle konuşmak için herhangi bir beslenme veya tıp eğitimi olmayan yeni müşterilere beslenme danışmanlığı ve desteği de sağlar.

Isagenix, müşterilere temizlik, kilo kaybı ve daha fazlası konusunda danışmanlık yapar ve bu da son derece tehlikeli olabilir.

Tıbbi geçmiş, yaş ve herhangi bir düzensiz beslenme öyküsü, bir birey için uygun bir kilo verme planı seçerken dikkate alınması gereken birçok önemli bilgiden sadece birkaçıdır.

Isagenix Ürünleri Gerçek Gıda Değildir


Isagenix sisteminin en belirgin düşüşlerinden biri, yüksek derecede işlenmiş ürünlere dayanmasıdır.

Hem kilo kaybı hem de genel sağlık için en iyi gıdalar sebze, meyve, sağlıklı yağlar, protein ve kompleks karbonhidratlar gibi bütün gıdalardır .

Isagenix ürünleri, kilo verme sistemlerinde gerçek gıda eksikliğini telafi etmek için otlar, vitaminler ve mineraller ile yüklenir.

Yine de hiçbir ürün gerçek, sağlıklı gıdaların faydaları ve içerdikleri güçlü besin maddelerinin sinerjik etkileri ile karşılaştırılamaz.

Uzun Vadeli, Sağlıklı Kilo Kaybı için Pahalı ve Gerçekçi Değil


Isagenix sisteminin bir diğer kısıtlılığı pahalı olmasıdır.

30 günlük bir kilo kaybı paketi, haftada yaklaşık 95 $ 'a kadar düşen 378.50 $' dır. Bu, her gün yediğiniz Isagenix olmayan yemeğin maliyetini içermez.

Bu çoğu insan için son derece pahalıdır ve uzun vadede devam etmek gerçekçi değildir.

Şirket Bazı Şüpheli Sağlık İddialarında


Isagenix web sitesi, ürünlerin “tüm vücut temizliğini” desteklediğini, “yağları yok ettiğini” ve “toksinleri temizlediğini” söylüyor.

Bu potansiyel müşteriler için geçerli olabilir, ancak bu iddiaları destekleyecek çok az kanıt vardır . Vücudunuz, karaciğer, böbrekler ve akciğerler gibi organları içeren kendi güçlü detoksifikasyon sistemi ile donatılmıştır.

Az miktarda kanıt, bazı diyetlerin vücudun doğal detoksifikasyon sistemini desteklediğini düşündürse de, fazla toksinlerden vücuttan kurtulmak için cesur bir iddia muhtemelen bir satış hilesidir (10 ).

ÖZET: Isagenix diyeti, şekeri yüksek olan ve sağlığınız için iyi olmayan işlenmiş gıdalara dayanır. Ayrıca, pahalıdır ve sağlık önerileri sunmaya uygun olmayan akran danışmanları kullanır.

Yenilebilecek Gıdalar 


Isagenix planını takip ederken yenecek yiyecekler arasında Isagenix tarafından üretilen ürünler ve her gün bir öğün için yüksek proteinli, düşük şekerli yiyecekler bulunur.

 • Isagenix Ürünleri
 • Isalean Sallar (sıcak veya soğuk tüketilebilir)
 • Ionix Yüce Tonik
 • Yaşam için Temizleyin
 • Isagenix Gofretler
 • Hidrat Çubukları
 • Isalean Barları
 • IsaDelight Çikolataları
 • İnce Pastalar
 • Elyaf Atıştırmalıkları
 • Isalean Çorbalar
 • Isaflush ve Doğal Hızlandırıcı Takviyeler

Diyetisyenler ayrıca Isagenix atıştırmalık ürünleri yerine badem, kereviz çubukları veya haşlanmış yumurta gibi yiyecekleri seçebilirler.

Yemek Önerileri


Bütün gıda öğünlerini seçerken, diyetisyenlerin protein bakımından yüksek ve şekeri düşük dengeli öğünleri seçmeleri önerilir.

Tavuk ve deniz ürünleri, sebzeler ve kahverengi pirinç gibi sağlıklı karbonhidrat kaynakları gibi yağsız proteinler etrafında dönen yemekler teşvik edilir.

Isagenix web sitesinden yemek fikirleri için öneriler:

 • Izgara karidesli kabak erişte
 • Izgara tavuk ve sebze kahverengi pirinç üstüne
 • Pesto somon kahverengi pirinç ve ızgara sebzeler
 • Tavuk, fasulye ve sebze marul sarması
 • Ton balığı salatası ile doldurulmuş avokado

ÖZET: Isagenix yemek planı, Isalean salları gibi Isagenix ürünlerini ve günde bir sağlıklı, tam gıda öğünü içerir.

Kaçınılması Gereken Yiyecekler


30 günlük Isagenix planını takip ederken bazı yiyecekler önerilmez.

Kaçınılması gereken yiyecekler şunları içerir:

 • Fast food
 • Alkol
 • Pastırma ve söğüş gibi işlenmiş etler
 • Patates cipsi ve kraker
 • Kızarmış yiyecekler
 • Margarin
 • Meyve suyu
 • Hazır yiyecekler
 • Şeker
 • Beyaz pirinç gibi rafine karbonhidratlar
 • Yemeklik yağlar
 • Kahve
 • Soda ve diğer şekerli içecekler

İlginç bir şekilde, Isagenix diyetçilerini planlarını takip ederken ilave şekerden vazgeçmeye çağırıyor, ancak ürünlerinin çoğu (içecekler dahil) ilave şekerler içeriyor.

ÖZET

Isagenix planını izlerken kaçınılması gereken yiyecekler arasında fast food, rafine tahıllar, alkol ve ilave şekerler bulunmaktadır.

Isagenix Örnek Menüsü


Isagenix'in 30 günlük kilo verme programını takip ederken hem “sallama günü” hem de “temizleme günü” için örnek menü.


Shake Day

 • Kahvaltıdan önce: Bir porsiyon Ionix Supreme ve bir Doğal Hızlandırıcı kapsülü.
 • Kahvaltı: Bir Isalean Sallamak.
 • Aperatif: Isagenix SlimCakes.
 • Öğle yemeği: Bir isalean sallamak.
 • Snack: Biri Ionix Supreme ve bir Isadelight çikolata servis ediyor.
 • Akşam yemeği: Sebze ve kahverengi pirinç ızgara tavuk.
 • Yatmadan Önce: Su ile alınan bir Isaflush kapsülü.

Temiz Gün

 • Kahvaltıdan önce: Bir porsiyon Ionix Supreme ve bir Doğal Hızlandırıcı kapsülü.
 • Kahvaltı: Bir Yaşam için Temiz hizmet.
 • Aperatif: Bir IsaDelight Çikolata.
 • Öğle yemeği: Bir yaşam için Cleanse hizmet.
 • Atıştırmalık: 1/4 elma ve bir adet Yaşam İçin Temiz.
 • Akşam Yemeği: Bir Yaşam için Temiz Hizmet.
 • Yatmadan önce: Bir Isaflush kapsülü, su ile alınır.

ÖZET: Isagenix çalkalama ve temizleme günleri, Isagenix ürünlerini ve Isagenix onaylı yemek ve atıştırmalıkların tüketilmesi etrafında dönmektedir.

Alışveriş listesi


Isagenix diyetinin ardından, Isagenix 30 günlük kilo verme sistemini satın almayı ve buzdolabınızı sallamayan yemekler ve atıştırmalıklar için sağlıklı seçeneklerle stoklamayı içerir.

Isagenix kilo kaybı sistemi için örnek bir alışveriş listesi:


 • Isagenix ürünleri: Isalean sallar, Isalean barlar, Isalean çorbalar, Yaşam için Cleanse, vb.
 • Isagenix onaylı atıştırmalıklar: Badem, SlimCakes, meyve, yağsız Yunan yoğurt, Isagenix Elyaf Atıştırmalıkları vb.
 • Yağsız proteinler: Tavuk, karides, balık, yumurta vb.
 • Sebzeler: Yeşiller, mantarlar, kabak, biber, kereviz, domates, brokoli vb.
 • Meyveler: Elma, armut, portakal, üzüm, çilek vb.
 • Sağlıklı karbonhidratlar: Kahverengi pirinç, fasulye, tatlı patates, patates, kinoa, butternut squash, yulaf vb.
 • Sağlıklı yağlar: Avokado, fındık, fındık ezmesi, hindistancevizi yağı, zeytinyağı vb.
 • Baharatlar ve çeşniler: Otlar, baharatlar, elma sirkesi vb.

ÖZET: Isagenix kilo verme sistemini takip ederken satın alınacak gıdalar arasında Isagenix ürünleri, yağsız proteinler, sebzeler, meyveler ve kepekli tahıllar bulunur.

Uzun Lafın Kısası


Isagenix kilo kaybı sistemi, fazla kiloları hızlı bir şekilde kaybetmek için popüler bir yöntemdir.

Kilo kaybına yardımcı olsa da, bu programı takip etmek için birçok düşüş vardır.

Isagenix ürünleri ağır işlenir, şekerle doldurulur ve çok maliyetlidir. Ayrıca Isagenix, diyet uzmanlarına kilo kaybı ve genel sağlık konusunda danışmanlık yapmak için uzman olmayanlara güveniyor.

Isagenix kısa süreli kilo kaybı için çalışırken, sağlıklı bir kiloyu korumanın en sağlıklı ve kanıtlanmış yöntemi , işlenmemiş gıdalar açısından zengin bir diyetin uygulanmasını içerir .

Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın