Hızlı Saç Uzatmak İçin Yöntemler

Hızlı Saç Uzatmak İçin Yöntemler

Saçınızı sağlıklı hale getirmek istiyorsanız, bir plan yapın. Tedavilerin dikkat çekici sonuçlar vermesinin birkaç ay sürebileceğini unutmayın.

 

Saç Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Saçınızın muhteşem ihtişamınız olduğu söylenir ve sizi tatmin etmiyorsa saçınızı iyileştirmek istemeniz normaldir. Kaybettiğiniz saçları yeniden büyütmeye çalışıyorsanız veya sadece sahip olduğunuz saçı iyileştirmek istiyorsanız, bu doğal ilaçlardan bazılarını deneyin. Kanıtlanmış faydaları, sahip olduğunuz saçların büyümesini teşvik etmeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir.

1. Masaj Yapın

Saç derisine masaj yapmak saç büyümesini geri kazanmaya yardımcı olabilir ve saç yağları ve maskeler ile birlikte kullanılabilir. Bu, kafa derisini uyarır vesaç kalınlığını iyileştirmek. Her gün kafa derinize masaj yapmak için zaman ayırmak da stresi ve gerginliği azaltmanıza yardımcı olabilir. Masaj sırasında gerilme kuvvetlerinin dermal papilla hücrelerinde saç büyümesini ve kalınlığını teşvik ettiği düşünülmektedir.

2. Aloe Vera

Aloe vera uzun süredir tedavi saç kaybı. Ayrıca saç derisini rahatlatır ve saçı şekillendirir. Kepeği azaltabilir ve fazla yağla tıkanabilecek saç köklerinin engelini kaldırabilir. Haftada birkaç kez saç derinize ve saçınıza saf aloe vera jeli uygulayın. Aloe vera içeren şampuan ve saç kremi de kullanabilirsin.

Saç bakım yağı, saç bakımı.

3. Hindistan Cevizi Yağı

 

Hindistan Cevizi yağı saç gövdesi içine nüfuz eden ve saçtan protein kaybını azaltan yağ asitleri içerir. Hindistan cevizi yağı saç tipinize bağlı olarak saçınızı yıkamadan önce veya sonra kullanılabilir.

Saçınız yağlı olma eğiliminde ise, bir gece boyunca veya yıkamadan önce birkaç saat bekletme tedavisi yapabilirsiniz. Masaj hindistan cevizi yağı saç derinize ve tüm saçınıza sürün. Saçınız kuruysa, saçta bırakma tedavisi olarak da kullanabilirsiniz.

Saç büyümesinin destekleyicisi olarak hindistan cevizi yağı hakkında daha fazla araştırma yapılması gerekiyor, ancak saçın sağlığını ve parlaklığını iyileştirdiği gösterildi ve yüzyıllardır kullanılmaktadır.

Saçlarım neden çok kuru? Nemlendirme yöntemleri için tıklayın.

4. Viviscal

Bunun yanı sıra sağlıklı bir diyet ve ufak bir yaşam sitili değişikliği ile daha sağlıklı olurken daha sağlıklı saçlara da kavuşmanız mümkündür. Daha sağlıklı saçlara kavuşmaya online diyet alarak başlayabilirsiniz.

Viviscal doğal bir saç büyümesidir ek saç seyrelmesi olan kişilerde saç uzamasını teşvik eden. AminoMar C olarak bilinen bir deniz kompleksi içerir. Bu mineraller, vitaminler ve köpekbalığı ve yumuşakça tozundan yapılır. Bu bileşenler, yeni hücrelerin yenilenmesine ve mevcut hücrelerin güçlendirilmesine yardımcı olur. Sonuçları görmek için hapları en az altı ay boyunca günde iki kez almanız gerekir. Viviscal ayrıca bir şampuan ve saç kremi de yapar.

Saçlarınızı ne sıklıkla yıkamalısınız? Öğrenmek için tıkla.

5. Balık Yağı

Omega yağ asitleri tüketmek, besinler ve proteinlerle dolu oldukları için saçınızı içeriden iyileştirmeye yardımcı olabilir. Omega almak antioksidanlarla birlikte saç yoğunluğunu ve çapını iyileştirmeye yardımcı olur. Saç dökülmesini de azaltır. Omega yağ asitleri, hücrelerinizin doğru şekilde çalışmasına yardımcı olur ve bağışıklığı artırarak daha iyi bir genel sağlık sağlar. Üreticinin tavsiye ettiği dozu takip edin.

6. Ginseng

Alma ginseng takviyeler saç köklerini uyararak saç büyümesini destekleyebilir. Ginsenositler, ginsengin aktif bileşenleridir ve saç üzerindeki olumlu etkisinin sorumlu olduğu düşünülmektedir. Daima belirtildiği gibi alın ve olası yan etkileri kontrol ettiğinizden emin olun.

7. Soğan Suyu

Soğan suyunun kokusuyla başa çıkabiliyorsanız, faydalarına değdiğini görebilirsiniz. Soğan suyu gösterilen saç büyümesini teşvik ederek yamalı alopesi areata'yı başarılı bir şekilde tedavi etmek . Soğan suyunun da dolaşımı iyileştirdiği düşünülmektedir. Hayvan çalışmaları, keratin büyüme faktörünün ve kütiküllere kan akışının arttığını göstermektedir. Birkaç soğanı karıştırıp suyunu sıkabilirsiniz. Suyu saç derinize ve saçınıza uygulayın ve en az 15 dakika bekletin. Sonra normal şekilde şampuanlayın.

8. Biberiye Yağı

Biberiye, insanların saç büyümesini teşvik etmek ve saç dökülmesini azaltmak için tercih ettiği ilk uçucu yağlardan biridir. Biberiye yağı yeni saç büyümesini uyarır ve androgenetik alopesi tedavisinde kullanılabilir . Birkaç damla biberiye yağını taşıyıcı yağa karıştırın ve durulamadan önce saçınıza ve saç derinize masaj yapın. Bunu haftada birkaç kez yapın. Şampuanınıza ve saç kreminize günlük olarak birkaç damla biberiye yağı ekleyin. Esansiyel yağları doğrudan cilt üzerinde kullanmayın. Bunları daima bir taşıyıcı yağ veya şampuanla karıştırın.

9. Sardunya Yağı

Kullanabilirsiniz sardunya saç büyümesini teşvik etmek ve dolaşımı artırmak için yağ. Birkaç damlayı bir taşıyıcı yağa karıştırın ve bir saç maskesi yapmak için kullanın. Şampuanınıza ve saç kreminize birkaç damla da ekleyebilirsiniz. Sardunya yağı saçınızı güçlendirmeye, nemlendirmeye ve onarmaya yardımcı olabilir.

10. Limon

Saç kalitesini ve uzamasını artırdığı söylendiği için taze limon suyu veya limon yağı kullanabilirsiniz. Limon yağı sağlıklı bir saç derisini korumanıza ve saç büyümesini teşvik etmenize yardımcı olabilir. Şampuandan 15 dakika önce saç derinize ve saçınıza taze limon suyu uygulayın. Saç maskesi olarak taşıyıcı yağda seyreltilmiş limon esansiyel yağını kullanabilirsiniz.

Uzun Lafın Kısası

Saçınızı sağlıklı hale getirmek istiyorsanız, bir plan yapın. Tedavilerin dikkat çekici sonuçlar vermesinin birkaç ay sürebileceğini unutmayın. Çözümler konusunda yaratıcı olun ve bunları istediğiniz kadar karıştırın.

İstediğiniz tatlı bukleleri elde etmek için her gün saçınızı beslemeye odaklanmak için zaman ayırmanız önemlidir. Saç dökülmeniz duygusal veya stresle ilgili herhangi bir sorunla ilgiliyse, bu adımı atmak ve kişisel bakım uygulamak çok faydalı olacaktır. Pozitif kalın ve saç bakım planınızı tamamlayacak sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Bu doğal yöntemler sizin için işe yaramazsa, doktorunuzla ilaçlar veya prosedürler hakkında konuşun.

 
Bütün bunların yanı sıra kilo vermek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için kendinize sağlıklı beslenme programı oluşturmak isteyebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için size özel hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)
Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın