Cheerios Sağlıklı Mı? Cheerios Kalori

Cheerios Sağlıklı Mı? Cheerios Kalori

Cheerios tahıllardan yapılmış klasik kahvaltılık gevreklerdir.

Cheerios Ne Demek?

1941'de piyasaya sürüldüklerinden beri Cheerios, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki hanelerde temel bir unsur olmuştur.

Popüler kahvaltılık tahıllardan biri olmaya devam ediyorlar ve şimdi dünya çapında mevcutlar.

Besleyici olarak pazarlanmasına rağmen, Cheerios'un sağlıklı bir seçim olup olmadığını ve farklı çeşitlerin nasıl karşılaştırıldığını merak edebilirsiniz.

Bu makale, rutininize uygun olup olmadıklarını belirlemenize yardımcı olmak için Cheerios'un besin içeriklerini, lezzetlerini ve dezavantajlarını araştırıyor.

Cheerios Birçok Önemli Besin İçerir

Cheerios öncelikle tam tahıllı yulaftan yapılır.

Kepekli tahıllar, tahılın tüm kısımlarını içerir, bu nedenle rafine edilmiş tahıllardan daha fazla besin sağlama eğilimindedirler. Dahası, lif açısından zengin kepekli tahıllar tüketmek, kolesterolü düşürmeye ve kalp hastalığı riskinizi azaltmaya yardımcı olabilir (1 ).

Cheerios düşük kalorili ve yağlıdır. Ayrıca lif ve D vitamini gibi birçok insanın yeterince alamadığı birkaç temel besinle yüklüdürler (2 , 3 ).

Özellikle, 1 bardak (28 gram) Cheerios, birçok insanın eksik olduğu demir için Günlük Değer'in (DV) %45'ini sağlar. Bu mineral, vücudunuzdaki oksijen taşınmasında kritik bir rol oynar (4 , 5 ).

Bir fincan (28 gram) sütsüz Cheerios sağlar (4 ):

 • Cheerios Kalori: 100
 • Yağ: 2 gram
 • Karbonhidrat: 20 gram
 • Lif: 3 gram
 • Şeker: 1 gram
 • Protein: 3 gram
 • A Vitamini: DV'nin %10'u
 • C Vitamini: DV'nin %10'u
 • D Vitamini: DV'nin %10'u
 • B12 Vitamini: DV'nin %25'i
 • Kalsiyum: DV'nin %10'u
 • Demir: DV'nin %45'i
 • Çinko: DV'ni %25'i

120 mL yağsız inek sütü ile fazladan 40 kalori, 4 gram protein, bir miktar kalsiyum ve D vitamini elde edersiniz (6 ).


Çocuk Dostu

Küçük çocuklar Cheerios'un keyfini ancak katı yiyecekler yemeye hazır olduklarında güvenle sürebilirler (7 ).

Küçük çocuklar için iyi bir elle yenilebilen bir gıda örneği olurlar ve ıslakken kolay yumuşadıkları için boğulma tehlikesi oluşturmazlar.

Cheerios, daha fazla tahıl almak ve çocuklarınızın diyetine demir eklemek için harika bir yol olabilir. Yine de, onlara çok fazla güvenmemek önemlidir. Optimal büyüme ve gelişmeyi desteklemek için her bir gıda grubundan çok sayıda tam gıda eklemeyi amaçlamalısınız.

Özet: Cheerios öncelikle tam tahıllardan yapılır. Demir, lif ve D vitamini de dahil olmak üzere çok çeşitli önemli besinleri paketler.

Kaç Çeşit Cheerios Var?

Cheerios çeşitli lezzetlerle gelir. Aslında, mevsimsel olarak zaman zaman ortaya çıkan en az 15 çeşit vardır.

Çoğu, temek olarak tam tahıllı yulaftan yapılır, ancak bazı çeşitler arasında diğer tahıllar, ilave şekerler ve ekstra bileşenler bulunur.

En popüler Cheerios lezzetlerinden bazıları:

 • Sade: Bunlar orijinal Cheerios ve en temel seçenektir. İlk bileşen yulaftır. Sadece 1 gram ilave şeker içerir ve ekstra lezzet içermezler.
 • Cheerios Ballı Gevrek: En çok satan çeşitlerden biri, bunlar şeker ve bal ile artı bir miktar fındık aroması ile tatlandırılır.
 • Çikolata: Bu tür, mısır ve yulafın yanı sıra kakao tozu ve şekerden yapılır.
 • Elma Tarçın: Esas olarak tam tahıllı yulaf ve şekerden yapılan bu tip, elma püresi ve tarçın içerir.
 • Şeker Kaplı: Tam tahıllı yulaf ve mısır unu ile yapılan bu malzemeler vanilya aromalı şeker kaplama ile tatlandırılır.
 • Çok Tahıllı: Bu çeşit, tam tahıllı yulaf, mısır ve kahverengi pirinci birleştirir. Diğer çeşitlerden biraz daha az şekerle tatlandırılır.
 • Eski Tahıllar: Bu tip şekerle tatlandırılır ve tam tahıllı yulaf, kinoa ve pirinçten yapılır.

Aromalı Cheerios çeşitlerinin çoğunun şeker eklediğini fark edebilirsiniz. Şeker alımınızı azaltmaya çalışıyorsanız, şekerli çeşitlerinin alımını sınırlamak veya sade olanını tercih etmek en iyisidir.

Özet: Cheerios çok çeşitli lezzetlerde mevcuttur. Birçoğunda tam tahıllı yulaf temelini oluştururken, bazıları ilave şeker gibi ekstra bileşenler içerir.


Cheerios Olumsuz Yönleri

Cheerios genellikle besleyici bir seçim olmasına rağmen, bazı besin gruplarında yetersiz kalmaktadır.

Çok Düşük Protein

Kahvaltılık gevrekler genellikle tam bir öğün seçeneği olarak pazarlanmaktadır. Bununla birlikte, bunların çoğu protein bakımından çok düşüktür - ve Cheerios bir istisna değildir.

Protein, sağlıklı bir diyetin önemli bir parçasıdır. Her öğüne yüksek kaliteli bir protein kaynağı eklemek, vücudunuzun günlük protein ihtiyaçlarını karşıladığınızdan emin olmanın en iyi yollarından biridir.

Protein için önerilen alım miktarı, vücut ağırlığının kg'ı başına en az 0.8 gramdır. 68 kg ağırlığında biri için, günlük toplam yaklaşık 55 gram proteine eşittir ​​(8 ).

120 mL tam veya az yağlı inek sütü içeren 1 bardak (28 gram) sade Cheerios, sadece sütten gelen yaklaşık 7 gram protein sağlar.

Cheerios'u yemek olarak tüketmek istiyorsanız, yumurta, yoğurt veya tofu gibi bir protein kaynağı ile eşleştirmeyi düşünün. Protein ve sağlıklı yağları artırmak için kaseye bir avuç fındık veya bir kaşık fındık yağı da ekleyebilirsiniz.

Yüksek Proteinli 194 Yiyecek için tıklayınız.

İlave Şeker İçerebilir

Çeşitli Cheerios türleri büyük miktarlarda ilave şeker içerir.

Örneğin, 1 bardak (35 gram) Bal Fındıklı Cheerios 12 gram şeker içerir - sade çeşitinin 12 katı şeker (9 ).

Fazla şeker alımı, kalp hastalığı, kanser ve diyabet gibi kronik hastalık riskinde artışla bağlantılıdır. Ayrıca, kalorilerin aşırı tüketimine ve sağlıksız kilo alımına katkıda bulunabilir (10 , 11 ).

Amerikan Kalp Derneği, günlük ilave şeker alımınızı erkekler için 9 çay kaşığı (37.5 gram) ve kadınlar için 6 çay kaşığı (25 gram) ile sınırlandırmanızı önerir (12 ).

Ara sıra şeker alımı muhtemelen zararlı olmasa da, özellikle Cheerios diyetinizde bir ana ürün ise veya rutin olarak bir seferde birden fazla porsiyon tüketiyorsanız, ne kadar yediğinize dikkat etmek iyi bir fikirdir.

Sade çeşidini seçmek, şeker alımınızı düşük tutmak için en iyi seçimdir.

Özet: Cheerios protein bakımından çok düşüktür ve bazı çeşitleri ilave şekerde yüksektir. Bir protein kaynağı ekleyerek ve daha yüksek şeker çeşitlerinin tüketimini ayarlayarak besin alımınızı dengeleyebilirsiniz.


Cheerios, Dengeli Bir Diyetin Parçası Olarak Diyetinize Dahil Edilebilir

Cheerios hemen hemen her diyetin sağlıklı ve besleyici bir parçası olabilir, ancak daha yüksek şeker çeşitlerini tercih ederseniz diyetinizi diğer besinlerle dengelemek ve ılımlılık uygulamak önemlidir.

Daha fazla protein için, Cheerioslarınıza yüksek proteinli süt veya bitkisel süt artı bir kaşık fındık yağı veya bir avuç fındık ile servis etmeyi düşünün. Haşlanmış yumurta ve omletler de mükemmel olur.

Kepekli öğünler, kenevir tohumları ve chia tohumları lif ve sağlıklı yağlar eklerken, tahılınızı meyveler veya dilimlenmiş meyve ile doldurmak vitamin ve mineral alımınızı artırabilir.

Tüm beslenme ihtiyaçlarınızı karşılamak için gün boyunca çeşitli yiyeceklerin çeşitli seçeneklerini eklediğinizden emin olun.

Özet: Cheerios sağlıklı bir diyetin parçası olsa da, daha dengeli bir yemek yapmak için onları bir protein kaynağı ile eşleştirmek isteyebilirsiniz. Yüksek şeker seçeneklerinin alımını önlemek veya sınırlamak en iyisidir.

Uzun Lafın Kısası

Cheerios tahıllardan yapılmış klasik kahvaltılık gevreklerdir. Sadece yağ ve kalorileri düşük değil, aynı zamanda uygun fiyatlı, temel vitamin ve minerallerle doludurlar.

Yine de bazı çeşitleri şekerle doldurulur.

Bu nedenle, alımınızı en aza indirmeli ya da sade veya çok tahıllı gibi düşük şekerli çeşitlerini seçmelisiniz. Protein içeriğini fındık veya fındık ezmesi ile de artırabilirsiniz.

Bu kahvaltılık tahıl kesinlikle sağlıklı bir diyetin parçası olsa da, vücudunuzun besin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli bütün yiyecekleri de yediğinizden emin olun.

Sayısız sağlıklı gıda bulunmaktadır. Bu sağlıklı gıdaları birbirleriyle uyum içerisinde nasıl tüketmeniz gerektiği konusunda destek alabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın