Kilo Vermek İçin Günde Kaç Kalori Almalıyım?

Kilo vermek için günde kaç kalori almalıyım? Bilimsel bir çalışma sonucunda elde edilen formül ile siz de ihtiyacınız olan kaloriyi öğrenin.

Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

 

Kilo vermek istiyorum, kilo vermek için ne yapmalıyım? Kilo vermek için ne yemeliyim diye merak ediyorsanız ve kilo vermek için motivasyon arıyorsanız doğru yerdesiniz. Online diyetisyenlerimizin size özel hazırladığı online kilo vermek için diyet listemizden faydalanmak için tıklayın. (Zayıflamak Tek Tık Uzağında!).

"Kilo vermek istiyorum." diyorsanız doğru adrestesiniz. Online diyetle zayıflamak ve diyetisyenlerimizden anında bilgi almak için tıklayın.

Bu kalori alımı hesaplama aracı bilimsel bir temele ve son derece hassas bir araştırma sonucunda ortaya çıkan bir formüle göre kilo vermek için günde kaç kalori almanız gerektiğini hesaplıyor.

Mifflin-St Jeor denklemi, kalori ihtiyacını sayısız çalışmada doğru tahmin ettiğini ve bu hesaplamanın doğru olduğunu ispatlamıştır.

Günlük alınması gereken kalori miktarı ne kadardır? Günlde alınması gereken kalori miktarı kaçtır? Yine de ortalama olarak günlük alınması gereken kalori miktarını merak ediyorsanız aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. 

 • 2-3 yaş arası çocuklar 1000 kalori
 • 4-8 çocuklar 1200-1400 kalori
 • 9-13 yaş arası kızlar 1600 kalori
 • 9-13 yaş arası erkekler 1800 kalori
 • 14-18 yaş arası kızlar 1800 kalori
 • 14-18 yaş arası erkekler 2200 kalori
 • 19-30 yaş arası kadınlar 2000 kalori
 • 19-30 yaş arası erkekler 2400 kalori
 • 31-50 yaş arası kadınlar 1800 kalori
 • 31-50 yaş arası erkekler 2200 kalori
 • 51 yaş üstü kadınlar 1600 kalori
 • 51 yaş üstü erkekler 2000 kalori

Bu günde alınması gereken kalori değerlerin ortalama değerler olduğunu unutmayın. Günde kaç kaloriye ihtiyacınız olduğu; cinsiyetinize, yaşınıza, boyunuza, mevcut ağırlığınıza, aktivite seviyenize, metabolik sağlığınıza, kilonuzu korumak, kilo vermek veya kilo almak isteyip istemediğinize bağlıdır.

Günlük almanız gereken kalorileri azaltmak, kendinizi aç bırakmanız anlamına gelmez. Kilo vermek için egzersizler, uygun miktarda su içmek, protein alımını artırmak ve azaltılmış karbonhidrat alımı gibi birkaç basit diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri kilo vermenize ve mutlu olmanıza yardımcı olabilir.

Bazı kalori hesaplayıcıları, kilonuzu korumak için ihtiyacınız olan kaloriyi öğrenmenize yardımcı olur. Ama ya zayıflamak isterseniz? O zaman "kilo vermek için kaç kalori almalıyım?" sorusuna cevap bulmak gerekmektedir.

 

Kilo vermek için ne yapmalı? Kilo vermek için ne yapmak lazım? Tüm bu sorular aklınıza gelen sorulardan bazılarıdır. Zayıflamak, kilo alımı veya kilonuzu korumak için doğru kalori miktarını hesaplamak kolaydır. Sadece yukarıdaki hesaplama aracına bilgilerinizi girin ve sonuçları görün. Ardından, hedefinize ulaşmak için ''kilo vermek için kaç kalori almalıyım?'' sorusunun cevabı olarak bir günde ne kadar kalori almanız gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.

 
Bir araştırma, kalori sayımı içeren kilo verme programlarının normale göre ortalama 3,3 kg daha fazla kilo kaybına yol açtığını buldu (1). Siz de diyet yaparken sitemizdeki kaç kalori bölümünden yiyeceğinizin kalorisini öğrenebilirsiniz (Kaç Kalori).
 
Kilo vermek istiyorum diyorsanız zayıflamak için günlük almanız gereken kalori hesabına göre online diyetisyenlerimiz tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)
 
Her an internete ulaşamıyorsanız ve besinler için tahmini bir cevap arıyorsanız karşılaştırmalardan faydalanabilirsiniz. Örnekler, besin porsiyonları, beslenme porsiyon;
 
 • 1 porsiyon pirinç veya makarna (1/2 bardak): bilgisayar faresi veya avuç.
 • 1 porsiyon et: bir deste kart.
 • 1 porsiyon balık: bir çek defteri.
 • 1 dilim peynir: bir ruj veya baş parmağınızın boyutu.
 • 1 porsiyon taze meyve (1/2 bardak): bir tenis topu.
 • 1 porsiyon yeşil yapraklı sebzeler (1 bardak): bir beyzbol topu.
 • 1 porsiyon sebze (1/2 bardak): bilgisayar faresi.
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı: 1 parmak ucu.
 • 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi: bir pinpon topu.
 
Pizza, dondurma gibi yağ veya şeker oranı yüksek besinleri ölçerken dikkatli olmalısınız. Bu gıdaların miktarıyla kalorisi arasında büyük farklar olabilir.
 

 

Günde Kaç Kalori Almalıyım Hesaplama Aracı Şu Sorulara Cevap Veriyor

 • Günde kaç kalori almalıyım ki zayıflayayım?
 • Haftada 1 kilo vermek için kaç kalori almalıyım hesapla
 • Kilo vermek için günde kaç kalori almalıyım hesapla
 • Kaç kalori almalıyım hesaplama
 • Kilo vermek için kaç kalori almalıyım hesaplama
 • Günde kaç kalori tüketmeliyim?
 • Vücudum günde kaç kalori yakıyor hesaplama
 • Diyetisyen kalori hesaplama
 • Günlük kalori ihtiyacı hesapla
 • Günde kaç kalori alırsam kilo veririm?
 • Günde kaç kalori alınmalı?
 • Zayıflamak için kaç kalori almalıyım?

 

 

Ortalama Ne Kadar Kalori Tüketmeliyiz?

 

Ortalama bir kadının ihtiyaç duyduğu kalori miktarı günde yaklaşık 2000 kaloridir. Kilo vermek için kaç kalori almam lazım? Kilo vermek için kaç kalori almam gerekiyor? Kilo vermek için kaç kalori tüketmek lazım? Kilo vermek için kaç kalorilik diyet yapmalıyım? Kilo vermek için kaç kalori açığı olmalı? Aklınızdaki tüm soruların cevabı burada. Haftada bir kilo vermek için 1500 kalori alınması gerekir. Ortalama bir erkeğin kilosunu korumak için 2500 kaloriye, haftada bir kilo vermek için 2000 kaloriye ihtiyacı vardır.

Ancak, bu çok sayıda faktöre bağlıdır. Bunlar yaş, boy, mevcut ağırlık, aktivite seviyeleri, metabolik sağlık ve daha birçok faktöre bağlıdır.

Kilo vermek için yaktığınızdan daha az kalori almanız gerekir. Başta kulağa basit geliyor. 

Ancak günümüz dünyasında modern gıda ortamında yiyeceklerden aldığınız kaloriyi yönetmek zor olabilir. 

Çünkü ufacık abur cuburlar içindeki katkı maddeleriyle kalori bombasına dönüşebiliyor.

Kalori sayımı bu sorunu çözmenin bir yoludur ve genellikle kilo kaybı için kullanılır.

Sizler de hızlı kilo vermek istiyorsanız, hızlı kilo verme yöntemlerini ezberledim hatta tüm hızlı kilo verme yollarını denedim ama çözüm bulamıyorum diyorsanız eğer online diyetisyenlerin zayıflamak için size özel hazırladığı online diyet listesini satın alabilirsiniz (Zayıflamak Tek Tık Uzağında)

 

 

Kalori Nedir? Kalori Ne Demek?

 

Kalori, enerjiyi ölçen bir birimdir. Kaloriler genellikle yiyecek ve içeceklerin enerji içeriğini ölçmek için kullanılır. Kilo vermek için, vücudunuzun her gün yaktığından daha az kalori almanız gerekir.

Peki sadece her şeyin kalorisini hesaplayarak kilo verilir mi? Kaloriler ne kadar yemek yediğinizi görmeniz için yararlıdır, ancak diyetinizin kalitesi hakkında pek bilgi veremezler. Ayrıca her zaman bir kalori bir kalori değildir.

Örneğin, 100 kalori brokoli tüketmek, sağlığınızı 100 kalori patates kızartması tüketmenizden farklı şekilde etkileyecektir.

Yediğiniz yiyecek türlerinin sağlığınız üzerindeki önemli etkilerinden etkisinden dolayı bu konu önemlidir.

Farklı gıdaların açlık, iştah hormonları ve yaktığınız kalori miktarı üzerindeki etkileri birbirine göre önemli ölçüde değişkendir.

Peki en sağlıklı yol hangisi? Diyetinizi, en az işlenmiş bitki veya hayvanlardan elde edilen yüksek kaliteli gıdalara dayandırmak en iyisidir. Diyetinizi sürdürülebilir kılmak istiyorsanız ''En İyi 8 Diyet? Sürdürülebilirlik, Hızlı Kilo Vermek ve Koruyabilmek'' adlı blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. (Oku)

Sürdürülebilir diyetler hakkında bilgi sahibiyim ama yine de kilo veremiyorum, kilo vermek için hızlı kilo verme yöntemleri deniyorum yine de başarılı olamıyorum diyorsanız, kalori hesabına göre online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

 

Kendinizi Aç Bırakmadan Kalori Alımını Nasıl Azaltabilirsiniz?

 

Kaloriler sadece bir enerji ölçüsüdür.

Kilo almak için vücudumuzun ihtiyacından daha fazla kalorinin girmesi gerektiği bilinen bir gerçektir.

Tersine, vücudumuzun ihtiyacından daha az kalori tüketilirse, kilo kaybedersiniz.

Bununla birlikte, yediğiniz besinlerin içeriğini hesaba katmadan kalorileri kesmek genellikle kilo vermenin sürdürülebilir bir yolu değildir.

Bazı insanlar için işe yaramasına rağmen, çoğu kişi sonuç almayınca en sonunda diyetlerinden vazgeçiyor.

Bu nedenle uzun vadede kalori açığını korumanıza yardımcı olmak için, açlık hissetmeden birkaç kalıcı değişiklik yapmanız önemle tavsiye edilir.

Sayısız araştırmada insanların kilo vermelerine yardımcı olduğu kanıtlanmış yaşam tarzı değişikliğinin olduğu yazımızı inceleyin. (Oku)

 

 

Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Açığı Olmalı? Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Eksik Almalıyım?

 

Zayıflamak için günlük 500 kalori açığı oluşturmanız gerektiğini artık biliyorsunuz. Yani 2000 kaloriye ihtiyacı olan biriyseniz diyetinizi 500 kalori daha az tüketecek şekilde ayarlamalısınız. 

Kilo vermek için kaç kalori yakmak gerekir? Zayıflamak için günde kaç kalori yakılmalı?

1 kilo vermek için kaç kalori açığı olmalı? 1 kilo vermek için 7500 kalori harcamanız gerekiyor. Şok diyet listeleri gibi tek tip ve aşırı kısıtlayıcı diyetler günde 500 kalorilik beslenmenizi sağlayıp 1500 kalorilik bir açık bırakırlar. 

Bu diyetler hem diyete sadık kalmayı imkansız hale getirir. Kilo vermek için motivasyonunuzu kaybetmenize neden olur, psikolojiniz için hiç iyi bir durum değildir. Hem de çok tehlikelidir ve yağlarınız yerine kaslarınızın erimesine sebep olur. Haftada 5-6 kilo vermek yerine 1 kilo vermeyi hedeflemelisiniz. Çünkü herhangi bir şekilde yeme düzeni oluşturmadığınız sürece verdiğiniz kilolar belki iki katı olacak şekilde ve hızlıca size geri gelecektir.

1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmak Gerekir? konusunu daha detaylı incelediğimiz blog yazımızı inceleyebilirsiniz. (Oku)

Kilo vermek için diyet listesi arıyorsanız, sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Uygun online diyet ücreti ile online diyet listesi almak için tıkla. (Hadi Zayıfla!)

 

 

Peki Herkes Kilo Vermek Mi İstiyor? Nasıl Kilo Alınır? Kilo Alma Yöntemleri

 

Kilo vermek isteyen insanlar kadar kilo almaya çalışan insanlar da vardır. Eğer ki temel de bir hastalığınız yoksa tiroid, anoreksiya, bulmia gibi yapmanız gereken şey sadece kalori alımınızı artırmaktır.

“Kilo almak istiyorum ama iştahsızım. Kilo almak için ne yemeliyiz?” Diyorsanız yapmanız gereken günlük kilo alımını artırmak olacağı için, yediğiniz yemeklere ek olarak sağlıklı gıdalar tüketmelisiniz. Kilo almak için yağlı besin alımını artırmalısınız, sıvı ve yüksek kalorili gıdalara yönelebilirsiniz.

Yemekten önce su içilir mi? Ayrıca su içmeye dikkat edin. Fakat yemeklerden önce su içmeyin, midenizi şişirir ve daha az yemenizi sağlar. Bu aksine kilo vermek isteyenlerin yapması gereken bir işlemdir.

Nasıl sağlıklı kilo alınır? Sorusuna daha detaylı bir inceleme istiyorsanız ''Sağlıklı Kilo Almak İçin İştahınızı Artırmanın 16 Formül'' adlı blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. (Oku)

 

 

Sağlıklı Kilo Aldıran Besinler Hangileri? Kilo Almak İçin Ne Yemeliyim? Kilo Almak İçin Ne Yenir? Kilo Almak İçin Yenilecek Yiyecekler

 

Süt, tam yağlı peynir, yoğurt, kuru yemiş, patates, kırmızı et, balık, bakliyatlar, pirinç, bitter çikolata, avokado, yulaf gibi sağlıklı tahıllar ve niceleri...

 
Kilo aldıran besinler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız ''Kilo Almanın Yolları Hızlı Kilo Almak İçin Sağlıklı 18 Gıda'' konu başlıklı blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz (Oku)