Google Aramalarına Göre 2020'nin En Popüler Diyetleri

Google Aramalarına Göre 2020'nin En Popüler Diyetleri

Bu yazımızda 2020'nin en iyi diyet trendlerinden bahsettik.

Ketojenik Diyetten Sirtfood Diyetine Kadar Bu Yıl Nasıl Beslenildi?

Her zamanki yeme alışkanlıklarımızın bozulduğu bir yıl boyunca, evden çalışmak (ve atıştırmak) bir kural haline geldi. En sevdiğimiz kafede bir sabah lattesi için sıraya girmek ve poğaça atıştırmak hafızamızda giderek kayboldu. Sağlıklı, dengeli beslenmek her zaman kolay veya birinci öncelik olmamıştı.

Spor yapmış olabiliriz, kendimize dikkat etmiş olabiliriz (ki bu gayet iyi, sonuçta bir pandeminin içindeyiz), görünüşe göre hepimizin ortak bir noktası var: En iyi diyetleri Google'da araştırmışızdır ve bunu yapmayı bırakmayın.

Diyet söz konusu olduğunda, sınırsız seçenekler içinden sizin için hangi yöntemin doğru olduğuna karar vermek zor olabilir. Ketojenik oruçtan, aralıklı oruç tutmaya kadar bu yıl en çok ilgimizi çeken diyetleri öğrenmek için Google arama hacimlerini kullanıldı ve bu yılın en trend diyetleri açıklandı.

Yani, diyetinize devam etmenin ve daha sağlıklı hissetmenin bir yolunu arıyorsanız veya sadece düzeninizi değiştirmekle ilgileniyorsanız, işte 2020'nin en iyi 10 diyet trendi.

En yüksek trend diyeti keto olduğu için zirveye geliyor ve ketojenik diyet hakkında yalnızca bu yıl 25,4 milyon arama yapılmış. Bu günde 69.682 online aramaya eşdeğer.

Ketojenik diyet nedir? Ketojenik diyet (kısaca keto), vücudunuzun yağı bir enerji türü olarak kullanmasını sağlayan ve birçok sağlık yararı sağladığı söylenen düşük karbonhidratlı, yüksek yağlı bir diyettir. Ketojenik beslenme faydalarından bazılarının sivilceyi iyileştirmesi ve kilo kaybını desteklemesidir.

Ketojenik diyet denildiği zaman aklınızda beliren 'Ketojenik diyet nedir? Ketojenik diyet faydaları nelerdir? Ketojenik diyet nasıl yapılır? Ketojenik diyet yaparken ne tüketebilirim? Vejetaryenler ve veganlar ketojenik beslenebilir mi?' sorularına ve daha fazlasına cevap bulabilmek için aşağıdaki blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

İkinci sırada, bugüne kadar 11,7 milyon aramayla aralıklı oruç tutmak bulunuyor. Bu diyet birçok kişi tarafından kilo vermek, sağlıklarını iyileştirmek ve daha uzun yaşamak için uygulanılıyor.

Aralıklı oruç, Jennifer Aniston ve Halle Berry gibi birçok ünlü tarafından onaylanan, oruç tutma ve yeme dönemleri arasında boşluk bırakan bir beslenme modelidir.

Aralıklı oruç denildiği zaman aklınızda beliren 'Aralıklı oruç nedir? Aralıklı oruç nasıl yapılır? Aralıklı oruç faydaları nelerdir? Aralıklı oruç yöntemleri nelerdir? Aralıklı oruç diyetinde ne yenir?' sorularına ve daha fazlasına cevap bulabilmek için aşağıdaki blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Üçüncü sırada, bu yıl şimdiye kadar 3,8 milyon arama yapılan paleo diyeti var.

Paleo diyeti nedir? Paleo diyeti, Paleolitik çağda yenen yiyeceklere dayalı bir diyet planıdır. Bunun nedeni, avcı-toplayıcıların daha düşük obezite ve diyabet oranlarıyla yaşadıklarının varsayılmasıdır.

Paleo diyeti denildiği zaman aklınızda beliren 'Paleo diyeti nedir? Paleo diyeti nasıl yapılır? Paleo diyeti yaparken neler tüketilebilir?' sorularına ve daha fazlasına cevap bulabilmek için aşağıdaki blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Listedeki Diğer Diyet Trendleri:

4: DASH Diyeti - 2 milyon arama

5: Atkins Diyeti - 1,5 milyon arama 

6: Asker Diyeti - 954.000 arama

7. Sirtfood Diyeti - 927.000 arama 

2009'dan beri ortalıkta olmasına rağmen, Whole30 son zamanlarda büyük miktarda popülerlik kazandı. Şimdiye kadar yapılan 558.000 aramayla sekizinci sırada yer alan bu diyet, 30 gün içinde hissetme ve beslenme şeklinizi değiştirecek şekilde tasarlandı. Miley Cyrus ve Megan Fox gibi bir dizi ünlü tarafından denendi ve onaylandı.

Dokuzuncu sırada, bu yıl 549.000 aramayla alkali diyet var. Bu diyet, asit oluşturan yiyecekleri alkali yiyeceklerle değiştirmenin sağlığınızı iyileştireceği ilkelerine dayanmaktadır. Böbrek sağlığını ve sırt ağrısını iyileştirmeye, osteoporozu önlemeye yardımcı olduğu söyleniyor.

  • Alkali diyet hakkında merak ettikleriniz Alkali Diyet konu başlıklı blog yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Şu ana kadar 2020'nin en iyi diyet trendlerinden bahsettik. Bonus olarak DiyetAsistan Online Diyet Sistemi ilginizi çekebilir. Diyetisyeniniz ile Whatsapp üzerinden iletişim kurabilirken, size özel hazırlanan online diyet listesi ile hayalinizdeki sağlıklı bedene ulaşabilirsiniz. (Zayıflamak Tek Tık Uzağında!).

Seneye listenin başında olmak dileğiyle...
Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın