Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım? 3 Adımda Hızlı Kilo Verme, Zayıflama Yöntemleri

Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım? 3 Adımda Hızlı Kilo Verme, Zayıflama Yöntemleri

Hızlı kilo vermek istiyorum, en hızlı kilo verme yolları, zayıflama yöntemleri, 2 haftada en hızlı kilo verme nasıl olur? Evde kilo vermenin yolları, hızlı kilo verme yolları ve hızlı kilo verme yöntemleri nelerdir? Hızlı bir şekilde kilo vermenin birçok yolu vardır. Bununla birlikte, tüm diyetlerin bu etkisi yoktur. Düşük karbonhidratlı diyetler kilo kaybı için etkilidir.

3 günde 15 kilo verdiren diyet, 1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi gibi sağlıksız diyetlere başvurmadan önce, sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenlerimiz tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için size özel hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

Hızlı kilo vermenin birçok yolu var. Ancak bu yolların çoğu sizi aç ve bitap bırakacaktır.

Çelikten bir iradeniz yoksa, açlık sizi düşündüğünüzden daha hızlı bir şekilde diyetinizden uzaklaştırmaya ikna edecektir.

Bu durumla karşılaşmamanız için diyetinizi aşağıdaki 3 adımla çerçevelemeniz gereklidir.

 • İştahınızı yarı yarıya düşürmeniz gerekli
 • Açlık olmadan hızlı kilo vermeyi hedeflemeniz gerekli
 • Zayıflarken metabolizmanızı da hızlandırmanız gerekli

Bu yazımızda sizlerle 3 adımda hızlı kilo vermeyi inceleyeceğiz.

Hızlı kilo vermek için ne yapmalı? Hızlı kilo verdiren diyetleri denemeden önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Nasıl hızlı kilo verilir? Hızlı kilo vermek istiyorum, zayıflama yöntemleri nelerdir diye merak ediyorsanız okumaya devam edin.

1. Nişastadan ve Şekerden Vazgeçin


En önemli kısım şekerler, nişastalar veya karbonhidratları azaltmaktır.

Nişasta paketi, buğday nişastası, nişasta sentezi, modifiye nişasta ve nişastalı tüm ürünleri evinizden çıkarmanız gereklidir.

Hayatınızdan nişastayı ve şekeri çıkardığınız anda günde daha az açlık hissettiğinizi fark edeceksiniz ve bu yüzden çok daha az kalori tüketeceksiniz (1).

Kısa bir süre sonra artık vücudunuz yediğiniz şeker ve nişastadan aldığı enerjiyi yakmak yerine depolarındaki yağları yakmaya başlayacaktır.

Şeker pancarı, şekerli kurabiyeler ve tüm şeker çeşitlerini hayatınızdan çıkarmanız gereklidir.

Şekeri ve karbonhidratı kesmenin başka bir faydası da kanınızdaki insülin oranını düşürerek böbreklerinizin insülin fazla olduğu için tuttuğu sodyumu serbest bırakmasına sebep olur. Bu da vücudunuzdaki su yükünü atmanızı sağlayacak ve sizi gereksiz su şişkinliğinden kurtaracaktır.

Hayatınızdan şekeri ve nişastayı çıkardığınız hafta bir anda 5 kilo vermek çok görülen bir durumdur. Tabii ki verilen bu kilonun çoğu su azı yağdan oluşur.

Özet: Nişastayı ve şekeri hayatınızdan çıkarmanız size iştahınızın düşmesi olarak geri döner. Kan şekerinizi ve kanınızdaki insülin oranını düşürür. Kısa dönemde hızlı bir şekilde zayıflamanızı sağlar.

2. Protein, Yağ ve Sebze ile Beslenin

Ne zaman yemeğe oturursanız önünüzde biraz protein, yağ ve sebze kaynağı bulundurmanız gereklidir.

Bu tarz menülerinizi dizayn etmeniz sizin karbonhidrat alımınızı anında tavsiye edilen seviyelere indirecektir (günlük almanız gereken karbonhidrat miktarı ise 20-50 gram arasındadır).

Protein Kaynakları

 • Et: Pirzola, köfte, kebap, tavuk eti, kaz eti vs.
 • Balık ve deniz ürünleri: Somon balığı, levrek, hamsi vs.
 • Yumurta: Yumurtalar sarısıyla beraber muhteşem bir protein kaynağıdır.
 • Bitki bazlı proteinler:  fasulye, baklagiller, soya vs.

Araştırmaların gösterdiği kadarıyla protein ağırlıklı beslenen birisinin metabolizması ortalama bir insana oranla haftada 700 kalori daha fazla yakmaktadır.

Yapılan araştırmalar protein ağırlıklı beslenen insanların gün içerisinde % 60 daha az yemeği düşündüklerine ulaşmış. Sadece menüsüne biraz protein eklemenin gece yemek yeme arzusunu azalttığını ve bu şekilde protein alan kişinin günlük kalori tüketimini ortalama 441 kalori azalttığı sonucuna varılmış.

Az Kalorili Sebzeler

 • Brokoli 
 • Karnabahar
 • Ispanak
 • Domates
 • Brüksel lahanası
 • Lahana
 • Marul
 • Pazı

Et ve sebze temelli diyet menüleri sağlıklı olabilmeniz için ihtiyacınız olan tüm lifi, minerali ve vitamini içermektedir. 

Sağlıklı Yağlar

Yağ tüketmekten korkmayın. Diyetinizi aynı zamanda düşük karbonhidrat ve az yağlı yapmaya çalışmak diyete sadık kalmayı çok zorlaştırabilir.

 • Zeytinyağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Avakado yağı
 • Tereyağı
Özet: Her öğünü bir protein kaynağı, yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzelerle oluşturun. Bu genellikle sizi 20-50 gramlık bir karbonhidrat aralığına sokar ve açlık seviyenizi önemli ölçüde düşürür.

3. Haftada Üç Kez Ağırlık Kaldırın


Bu plan üzerinde kilo vermek için egzersiz yapmanız gerekmez, ancak ekstra faydaları olacaktır.

Ağırlık kaldırarak, çok fazla kalori yakacak ve metabolizmanızın yavaşlamasını önleyeceksiniz ki bu kilo vermenin yaygın bir yan etkisidir ( 11 ,12 ).

Düşük karbonhidrat diyetleri üzerinde yapılan çalışmalar, önemli miktarda vücut yağını kaybederken biraz kas kazanabileceğinizi göstermektedir (13 ).

Ağırlık kaldırmak için haftada üç ila dört kez spor salonuna gitmeyi deneyin. Spor salonunda yeniyseniz, bir eğitmenden tavsiye isteyin.

Ağırlık kaldırmak sizin için bir seçenek değilse, yürüme, koşu, bisiklete binme veya yüzme gibi bazı kardiyo egzersizleri yapmak yeterli olacaktır. Hem kardiyo hem de halter, kilo kaybına yardımcı olabilir.

Özet: Ağırlık kaldırma direnç eğitimi için en iyi seçenek olabilir. Bu mümkün değilse, kardiyo egzersizleri de etkilidir.

Haftada Bir Kez "Tekrar Karbonhidrat" Günü Yapmayı Deneyin

Gerekirse, haftada bir gün daha fazla karbonhidrat tükettiğiniz bir günü kendinize ayırabilirsiniz. Birçok kişi bunu Cumartesi günü yapmayı tercih ediyor.

Kaçamak gününüzde yulaf, pirinç, kinoa, patates, tatlı patates ve meyve gibi sağlıklı karbonhidrat kaynaklarına bağlı kalmak önemlidir. 

Tekrar karbonhidrat gününüzde biraz su ağırlığı kazanabilirsiniz ve genellikle önünüzdeki 1-2 gün içinde tekrar kaybedersiniz.

Özet: Her hafta bir gün daha fazla karbonhidrat yediğiniz bir gün olması kabul edilebilir bir durumdur.

Bütün bunların yanı sıra sağlıklı beslenmek, zayıflamak için türlü diyetler  fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız, profesyonel bir yardım almanın zamanı gelmiş olabilir. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın